Gayrimenkul Yatırımı Yapanlar Kazanmaya Devam Ediyor

Son dönemde mevduat faiz oranlarının geride kalması ile dikkat çeken gayrimenkul yatırım oranları son 10 yıllık zaman dilimi içerisindeki getiriler dikkate alındığında gücünü yine ortaya koydu. Ülkemizde güvenilir yatırım araçları arasında gösterilen ve uzun vadeli yatırım yapmak isteyen kişilerin ilk tercihi olan konut yatırımı geriye dönük olarak son 10 yıllık yatırım getirileri dikkate alındığında sıralamada ilk sırayı altın aldı. Ancak emlak yatırımının da performans açısından oldukça tatmin edici bir seviyede olduğu dikkat çekti.

Altın ve Euro Ardından Üçüncü Oldu

Gayrimenkul yatırımı yapan kişilerin elde ettikleri getiri oranı dikkate alındığında son 10 yıllık zaman dilimi içerisinde en çok getiri sağlayan üçüncü yatırım aracı olmayı başardı. Sıralamada ilk sırada yüzde 385 getiri sağlayan gram altın yer aldı. Altının gram fiyatı son 10 yıllık zaman dilimi içerisinde yüzde 385 gibi rekor oranda getiri sağlarken doların getirisi ise yüzde 226 olarak kayıtlara geçti. Listede aynı zaman dilimi içerisinde yüzde 174 getiri sağlayan gayrimenkul yatırımı ise üçüncü sırada kendisine yer edinmeyi başardı.

İstanbul’un Bazı Bölgeleri Doları Geride Bıraktı

Ajans Press ve RE/Max Türkiye işbirliği ile gerçekleştirilen araştırma verilerine göre İstanbul’un çok yüksek prim yapan bölgeleri dolar getirisini geride bırakmayı başardı. Kadıköy’de konut fiyatları son 10 yıllık zaman dilimi içerisinde yüzde 291 oranında prim yaparken Beşiktaş ilçesindeki taşınmaz fiyatlarında bu oran yüzde 288, Bakırköy ilçesinde yüzde 272 ve Sarıyer ilçesinde ise yüzde 259 oranında seyretti.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz