Adalet Teşkilatının Güçlendirme Vakfına ait konutlar, üç gruba ayrılır. Bu yazımızda da bu gruplardan bahsedeceğiz. Bu üç grup, özel tahsisli konut, görev tahsisli konut ve sıra tahsisli konuttur. Bu üç maddeyi daha detaylı inceleyelim ve ilk olarak Özel Tahsisli Konutlarından bahsedelim.

Özel Tahsisli Konutlar;
Özel tahsisli konutlar 1 sayılı cetvelde belirtilen temsille sorumlu olan makam sahiplerine özgü olan konutlardır.

Görev Tahsisli Konutlar;
2 sayılı cetvelde yer alan görevlerin önemi ve özelliği sayesinde yetkilerinden ve sorumluluklarından ötürü tahsis edilecek olan konutlardır.

Sıra Tahsisli Konutlar
3 sayılı cetvelde yer alan durum ve puan dikkate alınarak 9. maddede yer alan esaslarına göre konut tahsil işlemi gerçekleştiriliyor.

Özel Tahsisli Konutların Tahsis Şekli:

Madde 6- Özel tahsisli konutlar, Yönetmeliği ekli (1) sayılı cetvelde gösterilen makam sahiplerine tahsis edilir. Özel tahsisli konutların tahsisinde tahsis kararı alınmaz, bu göreve seçilme ya da atanma yeterlidir.

Görev Tahsisli Konutların Tahsis Şekli:

Madde 7- Görev tahsisli konutlar, Yönetmeliğe ekli (2) sayılı cetvelde belirtilenlere, cetveldeki sıraya göre, yetkili konut dağıtım komisyonu tarafından tahsis edilir.

Sıra Tahsisli Konutların Tahsis Şekli:

Madde 8- Sıra tahsisli konutlar, Yönetmeliğe ekli (3) sayılı puanlama cetveli esas alınarak konut dağıtım komisyonunca hak sahiplerine tahsis edilir. Hak sahiplerinin puanlarının eşit olması halinde, hizmet süresi fazla olana, hizmet süresi de eşit ise, yetkili ev dağıtım komisyonunca ad çekme yoluyla konut tahsis edilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz