Vakıflar, herhangi bir hizmet için fayda sağlamak amacı ile vatandaşların kendi istek ve arzuları sonrası bağışlamış oldukları para ve mülkler ile oluşturulan bir kuruluş anlamına gelmektedir. 

Vakıflar, tüzel kişilik kapsamında yer alır ve kar amacı yoktur. Kanun kapsamında vakıflar için bazı şartlar bulunuyor. Vakıflar süreklilik içerisinde olmalı ve anlaşılır olmalıdır. Hukuk kapsamında değerlendirilerek uygunluk içermelidir. Temel amaçları ise yardım ve dayanışma olmalı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü ise vakıfları denetlemekle yükümlüdür.

Vakıfların temel amacı yardımlaşma ile dayanışma içerirken, yardıma muhtaç olan kişilere bazı destekler sağlanarak iyileşmesi amaçlanır. Vakıfların genel anlamda sosyal hizmet, eğitim ve sağlık hizmetleri gibi birçok topluma faydası olmaktadır.

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz