Varlık Barışı Süresi Uzatıldı

 

Daha önce son tarihi 30 Kasım olarak belirlenen Varlık Barışı Süresi, resmi gazetede yayımlanan karara göre 6 ay daha uzatıldı.

Sermaye piyasası araçları olarak görülen yurtdışındaki gerçek veya tüzel kişilerin sahip olduğu altın, döviz, para menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarının milli ekonomiye katkı sağlaması için düzenlenen Varlık Barışı 6 ay süreyle uzatıldı.

Daha önce 30 Kasım olarak belirlenen bu süreç ile ilgili Cumhurbaşkanı kararı ile resmi gazetede yayımlanarak 6 ay süreli uzatıldı. Alınan karar göre; yurtdışında bulunan sermaye araçlarının Türkiye’ye getirilerek ilgili Bankalara veya aracı kurumlara bildirme süresi 31 Mayıs 2019 tarihine kadar uzatılmış oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz