Vatandaşlara Müjde; Rahat Konut Alımları İçin Hazırlık

Ömer Bulut (Toplu Konut İdaresi Başkanı) basın açıklamasındaki konuşmasında, Türkiye’nin kurumsal bir başarı hikayesi olduğunun altını çizdi. Ömer Bulut yapmış olduğu açıklamasında ‘TOKİ kamu kuruluşu dar gelirli veya gelir düzeyi düşük olan kişilerin konut sahibi olabilmesi ve şehirlerin yenilenmesinde ayrı katkısı olması için çalışmalar özveriyle yapılmaktadır. TOKİ kuruluşu konut üretiminde bugüne kadar Avrupa, Afrika, Orta Doğu ülkeleri olmak üzere devlet ya da özel sektöre ait herhangi bir kurum veya kuruluş yoktur’ dedi.

‘Konut Üretiminde Yükseklerde Olmanın Sevincini Yaşıyoruz’

Ömer Bulut,’ Türkiye’de TOKİ kuruluşu olarak toplamda 837 bin konut, %85’i sosyal konut niteliği olarak üretimde bulunduk. Son dönemlerde sosyal konut üretimindeki bu oranı %95’e çıkartarak yükselmenin verdiği sevinç ile yaşıyoruz. Konut üretimindeki hedefimiz %100 olmasıdır. TOKİ olarak 15 yıl içinde toplam yapmış olduğu yatırım 150 milyar TL’dir’ dedi.

Dar Gelirli Olan Vatandaşlara Konut Satın Alımlarında Kolaylık

 

Bulut, ‘ilerideki günlerde Türkiye’de dar gelirli ve gelir düzeyi düşük olan vatandaşlara konut satın alımları ile ilgili kolaylık sağlanacaktır. Böylelikle önemli sayıda konut uygulaması için konut satışı hedeflerimiz gerçekleşmiş olacaktır. Konut üretimi kolay, fakat vatandaşlar konutları nasıl satın alabilir? Sorusuna ait çalışmalar hazırlanmaktadır. Konut satın alımlarında taksitlerin bir kısmının ödemeleri yapılacak. Belli bir birikim sonrası o döneme kadar yapılacak olan ödemeler ile vatandaşında peşinattan sonra ödeyeceği kalan taksit kısmı azalmış olacaktır. TOKİ’nin yetkileri ile birlikte taksitleri en aza indirmek için maliyetleri düşürebilecek çalışmalar hazırlayarak projelere eklemek istiyoruz’ açıklamalarında bulundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz