Veranda Ne Demek

Veranda genellikle müstakil evlerde zemin kat hizasında yapılan büyükçe balkona denir. Bu balkonun üstü çatı ile örtülüdür. Genellikle ahşap malzemeden yapılırlar.

Verandanın Tarihi Mimarisi

İlk defa Hindistan mimarisinde görülmüştür. Buraya yapılan geziler sonucu olarak ülkemize ve Avrupa’nın birçok yerine bu mimari yayılmıştır. Ülkemizde bu mimari tarzı genellikle müstakil villalarda görülmektedir. Verandaların bazılarında yanlar cam ile kapatılırken bazılarında ise herhangi bir şey kullanılmadan açık bırakılmaktadır. Veranda mimarisini birçok eyleminiz için kullanmanız mümkündür.

Veranda Nasıl Kullanılır

Yazların sıcak geçtiği bir yerde güzel bir gölge alanı olurken, kışın yoğun olduğu bölgelerde ise inanılmaz bir otantik ortam oluşturmak mümkündür. Verandalar oturmak, çamaşır asmak, yemek yemek ve doğa manzarası izlemek için eşsiz bir mimaridir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz