Vergi Affı İçin Süre Uzatılacak Mı?

Vergi ve prim borçlarını yapılandırma hakkından yararlanmak isteyen kişilere sunulan yapılandırma süresinin başvuru tarihi geçerken bu haktan yararlanamayan kişiler son bir şans istiyor. Özellikle de yoğunluk nedeni ile meydana gelen sistem arızaları pek çok kişinin süre dolana kadar başvuruda bulunmak istemesine rağmen başvuru işlemlerini tamamlayamamalarına neden olduğu için bir günlük uzatma isteniyor.

6736 Sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun başvuru işlemlerinde ne yazık ki hizmet veren banka şubeleri, vergi daireleri ve internet şubeleri yaşanan yoğunluk nedeni ile hizmet veremez hale gelmiş ve sisteme giriş yapılmasında büyük sorunlar meydana gelmişti. Sistem yoğunluk nedeni ile yavaşladığı için pek çok kişi uzun süre kuyrukta beklemek zorunda kalmış ancak daha yavaş işlem yapıldığı için bekleyen kişilerin işlemleri yapılamamıştı. Ödeme yapamadıkları için yararlanmak istedikleri hakları kaybettiklerini iddia eden mükellefler şimdi Maliye Bakanlığından bu mağduriyeti gidermeleri için bir günlük uzatma süresi talep ediyorlar.

Diyalog Mali Müşavirlik Sahibi Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Mehmet Hanifi Avcı yapmış olduğu resmi açıklamada ortada mağdur olan kişiler bulunduğuna dikkat çekerek bu mağduriyetin giderilmesinin zorunlu olduğunu dile getirdi. O gece saat 24:00’e kadar sıra bekleyen mükellefler olduğunu belirten Avcı buna rağmen ödeme yapamayan kişilerin olduğunu belirterek iyi niyetli mükellefler için sadece bir günlük uzatmanın bile yeterli olacağını söyleyerek bu hakkın tanınmasının zorunlu olduğunu belirtti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz