Vergi Borcu Ödeme

Türkiye’de hemen hemen her tüketimden, her maldan vergi alındığı düşünüldüğünde oldukça fazla sayıda ödeme kalemimiz olduğunu da biliyoruz. Tabi ki bu vergilerin çeşitli yollardan ödeme şekilleri olsa da vatandaşlar genelde bunların en kolay olanını tercih etmekte de kararlı oluyorlar. Özellikle çevrimiçi platformlarından ödenen vergi borçları son zamanların en çok konuşulan konularından biri olmaya da devam ediyor. Özellikle hükümetin vergi borçlarını yapılandırma sürecinin ardından kalan borçlarını ödemek isteyen vatandaşların bunun için farklı alternatifleri tabi ki bulunuyor. Kredi kartı, banka kartı veya peşin olarak ödenebilen vergi borçlarının kısa bir incelemesini yapalım.

Öncelikle vergi borçlarınızı kısa mesaj yolu ile sorgulamanız oldukça mümkün. BORC – TC Kimlik Numarası – Anne kızlık soyadının ilk 2 harfini yazarak 1189’a göndermeniz gerekiyor. Buradan gelen borç miktarını ödemek için ise E-devlet kapısını kullanmanız çok daha pratik olacaktır.

Vergi Borcu Nasıl Ödenir?

E-devlet platformuna giriş yaptıktan sonra arama kutusuna vergi borcu sorgulaması yaptırmanızın hemen ardından sırasıyla Gelir İdaresi Başkanlığı ve Vergi Borcu Sorgulama seçeneklerini işaretledikten sonra çıkan miktarı kartlarınız aracılığı ile ödeyebilme şansı sizlere sunuluyor.

Aynı şekilde Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden de gerekli bilgilerinizi girmenizin hemen ardından karşınıza çıkan borç miktarını ister farklı farklı isterseniz tek kalem içerisinde ödeme hakkı sizlere tanınmış durumda.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz