Vergi Borcu Yapılandırması İlk Taksit Son Ödeme Tarihi Yaklaştı

Emlak ve çevre temizlik vergisi başta olmak üzere vergi borcu olan kişilere sunulan vergi borcu yapılandırması hakkından yararlanan kişilerin ilk taksit ödemeleri için geriye sayım başladı. Hatırlanacağı üzere vergi borcu yapılandırması için son başvuru tarihi ilk olarak 31 Temmuz olarak açıklanmış ardından yoğun başvuru gelmesi sonucunda bu tarih 27 Ağustos tarihine ertelenmişti.

Başvuru Yapan Kişiler İçin Ödeme Başladı

Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun hakkından yararlanan kişiler vergi borcu yapılandırması için başvuruda bulunarak devlet ile barışma yoluna gitmişti. Başvuruda bulunarak devletin kendilerine sunduğu bu büyük imkandan yararlanan kişiler için vergi borcu yapılandırma ödemesi için ilk taksit dönemi son ödeme tarihi yaklaştı. Vergi barışı son ödeme tarihi 1 Ekim 2018 olarak belirlenmiş durumda. Yani vergi borcunu yapılandıran kişilerin ilk taksit ödemelerini 1 Ekim tarihine kadar mutlaka yapmaları gerekiyor.

Yapılandırma Taksitleri Kredi Kartıyla Da Ödenebiliyor

Vergi borcunu yapılandıran kişilerin taksitlerini kredi kartı ile ödemelerine de olanak sağlıyor. İsteyen kişiler vergi borcu taksitlendirmesi için ödemelerini kredi kartı ile ya da peşin ve taksit seçenekleri ile yapabiliyorlar. Gecikmeye düşmek istemeyen kişilerin dikkat etmeleri gereken tek konu ise taksitlerini 1 Ekim tarihine kadar ödemek. Vergi ödemeleri internetten ya da vergi dairelerindeki veznelerden yapılabiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz