Vergi Dairesi Çalışma Saatleri

Vergi takvimleri ile mükellefler, ödemekle yükümlü oldukları vergilerin beyan ve ödeme tarihlerini görebiliyor. Peki, vergi dairelerinin çalışma saatleri nedir?

Temmuz Ayı Ödemeleri

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan vergi takvimine göre, kira gelir vergisi ile değer artış kazancı vergisinin ikinci taksitlerinin ödeme dönemi bu ay başlıyor. Bu ay ödenmesi gereken diğer vergiler arasında motorlu taşıtlar vergisi ve şans oyunları ile ilgili veraset ve intikal vergisi gibi vergi ödemeleri de bulunuyor. Mükellefler, ödemelerini başkanlığın internet sitesi üzerinden anlaşmalı bankaların kredi kartları ile, anlaşmalı bankaların internet bankacılığı üzerinden, anlaşmalı bankalarda ve tüm vergi dairelerinden yapabiliyor.

Vergi Dairesi Çalışma Saatleri

Vergi dairesi mesai saatleri 08.00 – 16.30 / 17.00 / 17.30 arası oluyor. 12.00 – 13.00 arası ise öğle molası oluyor. Yazlık ve kışlık saat uygulamaları ile söz konusu çalışma saatleri, yarım saatlik değişkenlik gösterebiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz