İstanbul’da hizmet veren mekânlar Maliye Bakanlığı tarafından sıkı denetim altına alındı. Yeme içme mekânları başta olmak üzere İstanbul il sınırları içerisinde yer alan mekânların

Maliye Bakanlığı Denetimleri Sıkılaştırdı, Yakın Takibe Başladı
İstanbul’da hizmet veren mekânlar Maliye Bakanlığı tarafından sıkı denetim altına alındı. Yeme içme mekânları başta olmak üzere İstanbul il sınırları içerisinde yer alan mekânların tümünde vergi denetimlerinin sıkılaştırılacağı duyuruldu. Konu hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Bekir Bayrakdar artık vergiye olan ilginin arttırılması gerektiğini vurgulayarak buna yönelik olarak çalışmalara hız verdiklerini belirtti. 
Denetimler Daha Da Sıkılaşacak
Restoranlar ve barlar başta olmak üzere pek çok mekanın sıkı bir şekilde denetimden geçirildiğini belirten Bayrakdar buna ek olarak haftalık, saatlik ve günlük olarak kiralanan evlerin de tespit edilerek bu evlerden kira geliri elde eden kişilerden de mükellef olarak kayıt altına aldıklarını açıkladı. Şimdiye kadar 773 evi tespit ederek denetlediklerini söyleyen Bayrakdar bu sayede 667 yeni mükellef kazandıklarını belirterek yine bir önceki yıla oranla kira gelirlerinin de yüzde 14 seviyesinde yükseliş gösterdiğini duyurdu. 
Vergi Affı Taksitlerini Düzenli Ödemeyenler Dikkat!
Çıkarılan vergi affından yararlanarak borcunu taksitlendiren mükellefleri de uyaran Bayrakdar özellikle de kar beyan eden işletmelerin borçlarını düzenli ödemeleri için yakın takipte olduklarını vurguladı. Bayrakdar “varlık barışı nedeni ile yaklaşık 600 bin vergi mükellefini çok yakından takip ediyoruz. 1 milyon 843 bin kişinin başvurusu sonucunda 26 milyar 287 milyon liralık vergi borcu yapılandırılması gerçekleştirildi. Yılın ilk 11 ayında 187 milyarlık bir vergi tahsilatı yapıldı.” dedi. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.