Vergi konusunda bazen sıkıntılar yaşanabiliyor. Elbette bu sıkıntılarında her konuda olduğu gibi dikkatli bir şekilde uygulanırsa, çözümü bulunuyor. Verginin tarh ve tahakkuk aşamasında sonradan fark edilen hatalar olabiliyor. Ancak bu hataların fark edilmesi üzerine, mükelleflerin vergi yargısına gitmeden vergi dairesi üzerinden bir düzeltme talep edebilirler. İşte vergi düzeltme dilekçesi örneği ve diğer detaylar..

Vergi düzeltme dilekçesi örneği!

Vergiler üzerinde bazı hatalar meydana gelebilir. Verginin tarh ve tahakkuk aşamasında sonradan fark edilen hatalar olabiliyor. Ancak bu hataların fark edilmesi üzerine, mükelleflerin vergi yargısına gitmeden vergi dairesi üzerinden bir düzeltme talep edebilirler. Çözüm böylelikle basitleştirilir.

Vergi hatalarının tespitiyle düzeltme yapıldığı zaman vergi borcunuz ortadan kalkıyor. Vergi dairesine vereceğiniz düzeltme dilekçesi örneği ise aşağıdan alabilirsiniz.

Vergi düzeltme dilekçesi..

………………. VERGİ DAİRESİNE

İSTANBUL

Vergilendirme Dönemi………..

Vergi Türü…………….

Açıklama

Adı Soyadı/Unvanı……………

ADRES BİLGİLERİ

MAHALLE / SEMT……………..

CADDE / SOKAK……………………

SİTE……………………..

BLOK………………….

DAİRE NO………………

SEMT…………………….

İLÇE………………

İL……………………

IS TEL…………………

CEP TEL……………..

E-POSTA ADRESI ………………

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz