VİMER yani Vergi İletişim Merkezi, vergi kayıp ve kaçağı için danışmanlık konusunda bildirimleri alma ve aynı zamanda borç sorgulama, borçlu kişileri telefon sayesinde bildirme, kişilerin ilettikleri bazı işlem talepleriyle birlikte sunulan hizmetlere karşı fikirlerini bildirme ve yabancı uyruklu kurum ve kişilere vergi hakkında da İngilizce e-posta danışmanlık sunmaktadırlar.

VİMER Nedir?

Kısacası Gelir İdaresi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Daire Başkanlığı’na ilişkin olarak çağrı merkezi faaliyette bulunan iletişim merkezi vergiyle alakalı konularda ihbar yönetimi, bilgi danışma gibi sorunları bildirilen yerdir.

VİMER’in ne zaman kurulduğu konusunda da 22 Kasım 2006 tarihinde atılan, değişim ve sürekli gelişim anlayışı ile 1 Mart 2008 tarihinden itibaren yurt dışı ve tüm illerden gelen çağrılara da aynı zamanda hizmet vermektedir.

VİMER yani Vergi İletişim Merkezi sizlere kaliteli, uzman ve güncel bir şekilde hizmet vermek amacıyla çalışmakta olup aynı zaman birçok kişinin beğenisine ve başarısıyla da takdir görmektedir.

VİMER Çalışma Saatleri

Vergi İletişim Merkezi’nde servis saatleri hafta içi 09:00 – 19:00 arasında olmaktadır ve resmi tatil günlerinde servis yoktur.

Aynı zamanda yapılan görüşmeler şehir içi görüşmeler tarifesi üzerinden ücretlendirme yapılmaktadır.

Vimer’in sunmuş olduğu iletişim hizmetleri her geçtiğimiz gün bünyesi altında ek gelişmeler göstererek artış göstermektedir. Buna en büyük delil ise; “Bilgi Danışma” hizmeti kapsamında, 2010 yılının Eylül ayı içerisinde “ihbar Yönetimi” ni getirmiş olması. Bunla da sınırlı kalmayan VİMER 2011 yılının Haziran ayı içerisinde “Geri Arama” ve hemen arkasından 1 yıl sonra yani 2012 yılında “İngilizce Elektronik Posta Yanıt” sistemini daha hızlı yanıt sağlamak amacıyla sunmuştur.

VİMER Adresi Nedir?

Vimer ( Vergi İletişim Merkezi) iletişim hatları 444 0 189 olarak resmi sitesinde duyurmuş durumda.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz