Mikroplardan ve virüslerden korunmanız için en basit yolu sizlere anlatacağız. Çoğu araştırmalar evlerde biriken tozların genel ortalamasında 9 binden fazla çeşit mikrop türü barındırdığını doğruladı. İşte detaylar…

Temiz evin ferahlığını ve sunduğu havayı hepimiz biliriz. Hepimizi etkileyen bu temizlik olaylarını ve basit temizlik konusu hakkında sizlere bazı bilgileri aktaracağız. Hadi başlayalım:

1. Elektrikli süpürgeyi temizleyin!

Ev temizliğinde hepimiz elektrikli süpürgeyi kullanmaktayız. Durum böyle olunca unuttuğumuz bir konu ise bu makinenin temizliği oluyor. Tüm kiri pisliği çeken bu makinenin temizliğini yapmayı unutmayın.

2. Bulaşık makinesi ve çamaşır makinesini aşırı doldurmayın

Bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi ev temizliğinde büyük bir rol oynuyor. Bizler de sizlere böylesine bir temizlik için yardımcımız olan araçlar için genel bir bilgi aktaracağız. Genel anlamda bulaşık makinesine hadi şunu da atayım şunu da sıkıştırayım diyoruz. Ancak böylesine bir ortam oluşturmak temizlik oranının kalitesini azaltacak ve tüm kirler gitmeyecektir. Şahit olduğunuza eminim. Çamaşır makinesi içinde aynı kural geçerli. Kapasitesi

3. Çok fazla temizlik ürünü kullanmayın

Temizlik ürünleri her zaman gerektiği kadar kullanılmalı. Ve bir temizlik ürünüyle beraber diğer temizlik ürünlerini beraberde kullanmayın karıştırıp da kullanmayın. Temizlik süngerlerini ise kullandıktan sonra temizlemeyi unutmayın.

4. Çöp kovasını fazla tutmayın!

Çöp kovası dolmadan boşaltın. Çünkü biriken çöpler bakteri demek. Bakterileri ne kadar hızlı atarsak o kadar temizliği benimsemiş oluruz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz