Şehrin kalabalığı ve gürültüsünden, iş hayatının yoğunluğundan dolayı zaman zaman tatile gitme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu yazıda, vize sıkıntısı olmadan ziyaret edebileceğiniz ülk

Vize Almadan Gidebileceğiniz Ülkeler
Şehrin kalabalığı ve gürültüsünden, iş hayatının yoğunluğundan dolayı zaman zaman tatile gitme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu yazıda, vize sıkıntısı olmadan ziyaret edebileceğiniz ülkeleri derledik.
Tatile gitmek, yoğun olduğunuz dönemlerde kendinize kaliteli vakit ayırmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Şartlarınıza ve tercihlerinize göre yurt içi ya da yurt dışında gezip, görebileceğiniz bolca yer mevcut. Türk pasaportu ile vize almanıza gerek kalmadan gezebileceğiniz, görebileceğiniz birçok ülke var. Söz konusu ülkeler; büyük bir oranda Güney Amerika’da iken, Asya, Afrika ve Avrupa’da da mevcuttur.
Avrupa Kıtasında vize istemeyen ülkeleri şu şekilde sıralayabiliriz; Arnavutluk, Sırbistan, Ukrayna, Moldova, Makedonya, Bosna-Hersek, Kosova ve KKTC. 
Asya Kıtasında vize istemeyen ülkeleri şu şekilde sıralayabiliriz; Güney Kore, Hong Kong, Japonya, Filipinler, Kazakistan, Lübnan, Kırgızistan, Tayland, Singapur ve Ürdün.
Amerika Kıtasında vize istemeyen ülkeleri ise şu şekilde sıralayabiliriz; Arjantin, Bahamalar, Brezilya, Uruguay, Venezuela, Ekvator, Panama, Peru, Şili, Kolombiya ve Kosta Rika.
Afrika Kıtasında vize istemeyen ülkeleri şu şekilde sıralayabiliriz; Güney Afrika Cumhuriyeti, Madagaskar, Şeyseller, Senegal, Tanzanya, Tunus, Gambiya ve Fas.
Belirtilen ülkelere yapacağınız vizesiz seyahatlerde farklı uygulamalar ile karşılaşabilirsiniz. Bazı ülkeler, ülkeye girişiniz sırasında sizden birtakım belgeler istemek durumunda kalabilir. Ve vizesiz ziyaret ettiğiniz ülkeler, dönüş biletlerinizi sorgulama hakkına sahip olduğu gibi, ibraz edilmediğinde sizi ülkeye almama hakkına da sahiptir. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.