Web Tapu İle Tapuda Yeni Dönem Resmen Başladı

Vatandaşların tapu dairelerinde yapacakları işlemlerde büyük kolaylık sağlayan Web Tapu uygulaması her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaya devam ediliyor. Tapu dairesi de uygulamayı kullanan kişilerin sayılarının artması ile beraber sunduğu hizmetleri çeşitlendirmeye devam ediyor. Konu hakkında açıklamada bulunan Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı yeni hizmete aldıkları bir özelliği açıkladı.

Şirket Tapu İşlemleri Kolaylaştırıldı

Yapılan değişiklik ile beraber bundan sonra şirketlerin de taşınmaz alım ve satımlarını Web Tapu uygulaması üzerinden yapmalarına olanak sağlandı. Adlı yapmış olduğu açıklamada “Şu anda tüzel kişiliklerin yani şirketlerin de Web-Tapu üzerinde işlem yapmasının önünü açtık. Eskiden şirket temsilcisinin imza sirküsü isteniyordu, artık imza sirküsü de istemiyoruz, direkt Wep-Tapu üzerinden teyidini sağlıyoruz” diyerek getirilen yeni özelliğin müjdesini verdi.

Günün Her Saati İşlem Yapabilirsiniz!

Yapılan değişiklik ile beraber bundan sonra tüzel kişiliğe sahip olan kurum ve kuruluşlarda web tapu uygulaması üzerinden 24 saat tüm tapu işlemlerini gerçekleştirebilecek. Tüm işlemler internet üzerinden yapılacak. Taraflar sadece tapu devir işlemi için son imzayı atmak için tapu dairesine gidecek. Bunun içinde gitmeden önce randevu alacaklar ve randevu saatinde gidileceği için tapu dairesinde bekleme süresi mümkün olan en düşük seviyeye çekilmiş olacak. Yapılan değişiklik ile beraber bundan sonra şirketler imza sirküleri olmadan da işlem yapabilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz