Web Tapuda Yetki İşlemleri Hangileridir?

Tapu işlemlerinin büyük bir bölümünün internet üzerinden büyük bir kolaylıkla yapılmasını sağlayan Web Tapu sistemi her geçen gün biraz daha fazla kişi tarafından keşfedilmeye devam ediyor. Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm taşınmazların tek bir sistem üzerinden takip edilmesini sağlayan Web Tapu sistemi sayesinde çoğu işlemde tapu dairelerine gitme zorunluluğu ortadan kaldırılıyor.

Web Tapu Yetki İşlemleri Nelerdir?

Kurulan web tapu sistemi sayesinde taşınmaz satışları için tapu kütüğüne imza atmak dışında kalan tüm işlemlerin internet üzerinden yapılması sağlanıyor. Sistemde tapu randevusu almak ve gerekli belgeleri teslim etmek gibi pek çok işlem online olarak yapılıyor.

Tapu sahibi bu işlemler için isterse bir başkasına yetki verebiliyor. İşte yapılan bu işleme web tapu yetki işlemi adı verilmektedir. Sisteme girdikten sonra yetki işlemleri bölümüne giriş yaparak dilerseniz yeni birisine yetki verebilir ya da isterseniz daha önce vermiş olduğunuz yetkileri görüntüleyerek bunlar arasında artık iptal etmek istedikleriniz varsa iptal işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Web Tapu Üzerinden Nasıl Yetki Verilir?

Web tapu üzerinden yetki vermek için önce giriş bilgileri ve şifre bölümlerini doldurarak sisteme giriş yapın. Ardından yetki bölümünü tıklayın ve gelen ekranda yetki vermek istediğiniz kişinin kimlik numarası, adı soyadı, baba adı ve cep telefonu numaralarını girerek ekranda gördüğünüz “yetki ver” butonuna basın. Verilen yetkiyi kaldırmak için ise yetki ekranında yer alan isimler arasından iptal işlemini yapacağınız kişinin yanında yer alan “yetki kaldır” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

 

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz