Ülkemizde gayrimenkul alanında, uluslararası çalışmalar yapılmakta ve bu alanda gelişmeler sağlanmaktadır. Buna bağlı olarak yabancı vatandaşlarla yapılan alım satım işlemleri de o

Yabancı Satış İşlemlerinde İzlenecek Yollar Nelerdir?
Ülkemizde gayrimenkul alanında, uluslararası çalışmalar yapılmakta ve bu alanda gelişmeler sağlanmaktadır. Buna bağlı olarak yabancı vatandaşlarla yapılan alım satım işlemleri de olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Bu sayede ülke ekonomisi de olumlu anlamda etkilenmektedir.
Yabancı Satışlar Nasıl Yapılır?
Bu anlamda yapılan çalışmalarda yabancı satışları için belli başlı özelliklerin taşınması gerekmektedir. Buna bağlı olarak alım işlemi yapacak yabancı vatandaşın, Ülkemizde Taşınmaz ve Sınırlı Ayni Hak Edinebilen Ülke Vatandaşlarından olması ve Edinim Şartlarını taşıması gerekmektedir. Bu şartları taşıyan her yabancı birey alım işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. 
Yabancı Satışlar İçin Tapudan İstenen Evraklar Nelerdir?
Satış işlemleri için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü belge ve evrak talebinde bulunmaktadır. Bu belgeler arasında; kimlik ve pasaport, emlak beyan değeri belgesi, konutlar için deprem sigortası gibi pek çok belge yer almaktadır. Bununla birlikte işlemlerin gerçekleşmesi için yetkili kuruma başvuru yapılması gerekmektedir.
Yabancı Satışlarda da Tapu Sözleşmesi Yapılır mı?
Tapu sözleşmesi, her konut alım satımında yapılmakta ve ilgili kuruma teslim edilmektedir. Bu sebeple yabancı satımlarda da sözleşme sistemi uygulanmaktadır. Alım yapacak kişi gerekli sözleşmeyi imzalayarak Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne teslim etmelidir. Bundan sonra işlemler gerçekleştirilecek ve uygulamaya konulacaktır. Bu sayede yabancı bireylerde konut sahibi olabilecektir. Aynı zamanda yapılan işlemler kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.