Konut sektörü ülkemizde büyük önem taşımakta ve her geçen gün kendini yenilemektedir. Buna bağlı olarak sektör içerisinde değişikliklere gidilmekte ve ülkemizde yaşayan her birey i

Yabancı Uyruklu Kişilere Konut Projesi Geldi!
Konut sektörü ülkemizde büyük önem taşımakta ve her geçen gün kendini yenilemektedir. Buna bağlı olarak sektör içerisinde değişikliklere gidilmekte ve ülkemizde yaşayan her birey için yeni projeler üretilmektedir. Bu projelerden en çok ses getireni, son zamanlarda gündeme gelen yabancı uyruklu kişilerin ülkemizde konut sahibi olabilmesidir. Bu anlamda yapılan çalışmalar gayrimenkul konut yatırımlarının da etki almasını sağlayacak ve uluslararası bir hizmeti devreye sokacaktır.
Yabancı Uyruklu Kişiler İçin Kanunda Düzenleme Yapıldı
Yabancı uyruklu bireylerin konut sahibi olabilmesi için; Tapu ve Kadastro kanunlarında değişiklik yapılması gündeme geldi. 28296 Saylı Resmi Gazete de yayınlanan 6302 sayılı kanunun 35. maddesi konut sektörü adına yenilendi. Bu kanunda, yabancı uyruklu bireylerin ülkemizde sınırlı olarak ayni hak edinebilmeleri konusu yeniliğe uğradı.
Yabancılarla Olan Ticarette Gelişecek!
Yabancı uyrukların ülkemizde konut sahibi olabilmeleri ve belli şartlar altında yaşamlarını sürdürebilmeleri, aynı zamanda uluslararası ticaret politikası adına da katkı sağlayacaktır. Özellikle gayrimenkul yatırımlar konusunda katkı sağlayan proje, farklı ülkelerle olan alım satımlarında gelişmesini tetikleyecektir. 
Uyruk Bazında Konut Satışları
Yabancılarla olan konut satışları en çok Arap ülkeleri arasında olmaktadır. Ülkemizde en çok konut alımı yapan ülkeler; Irak, Suudi Arabistan ve Kuveyt gibi ülkelerdir. Daha sonra Rusya’da bu kervana katılmakta ve ülkemiz sınırlarında konut sahibi olmaya çalışmaktadır. Bu anlamda yapılan yasal düzenlemelere bağlı olarak yeni ticari politikalar geliştirilmektedir. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.