Yabancı Yatırımcılara Vatandaşlık İndirimi Uygulanacak mı?

Yabancı yatırımcılar, gayrimenkul yatırımlarında ülkemizi tercih etmektedir. Buna bağlı olarak ülkemiz, farklı ülkelerden yatırım almaktadır. En çok gayrimenkul yatırım yapan ülkeler, Arap ülkeleri olmaktadır. Bunlardan Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan ilk sıralarda yer almaktadır. Yapılan yatırımlar sayesinde ülke ekonomisi gelişmekte ve uluslararası teşvik politikaları önemini artırmaktadır.

Cityscape Fuarında Gündem Başlığı ‘Vatandaşlık’ Oldu

Gayrimenkul alanında yapılan uluslararası çalışmalar her geçen gün artmaktadır. Son olarak Dubai’de yapılan Cityscape fuarı, pek çok yabancı yatırımcıyı konuk etmiştir. Bu fuarda gündem başlığı; yabancı yatırımcılara Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığının verilmesi olmuştur. Ülkemize yatırım yapan yabancı yatırımcıların, bu anlamda yetkililerden talebi olmuştur. Talep doğrultusunda değerlendirmeler yapılacak ve analizler yatırımcılarla buluşturulacaktır.

Vatandaşlık Almak İçin 1 Milyon Dolar Şartı Belirlendi

Yabancı yatırımcıların ülkemize yaptığı yatırımlar hem ülke ekonomisi hem de geliştiren ekonomik politikalar için büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple gayrimenkul yatırımları adına yapılan çalışmalar genişletilmektedir. Son zamanda gündeme gelen; yabancı yatırımcıların vatandaşlık alabilmesi konusu, yetkililer tarafından tartışılmıştır. Alınan kararlara bağlı olarak yabancı yatırımcıların en az 1 milyon dolar yatırım yapması dâhilinde vatandaşlık alabilecekleri kanısına varılmıştır. Bu sayede ülke ekonomisi ve vatandaşlık hakları güvence altına alınacaktır.

Vatandaşlık İndirimi Yapılacak mı?

Yabancı yatırımcıların vatandaşlık indirimi talebi gecikmedi. En az bir milyon dolar yatırım yapan yabancılara verilecek olan vatandaşlık hakkı, son zamanlarda büyük ses getirdi. Yabancı yatırımcılar bu rakamın indirilmesi üzerine talepte bulundu. Gerekli kuruluşlar bu konu hakkında hala incelemelerine devam ediyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz