Yabancılar İçin Emlak Pazarlama Yöntemleri

Yabancı insanların da artık ülkemize sıklıkla gelmelerinin sonucunda emlak sektörü de yabacılara karşı bir pazarlama tekniği geliştirmeye başladı. Yabancılara uygun olarak, onların isteklerine göre stratejiler geliştirilmesi de kaçınılmaz oldu.

Öncelikle yabancıların emlak alımında neyi amaçladığı belirlenmelidir. Eğer ikamet etmeyi düşünüyorlarsa onların bu emlağı aldıktan sonra nasıl imkânlar sağlandığı anlatılmalıdır. Mesela emlağın önemli yerlere olan yakınlığından bahsedebilir ya da konutun bulunduğu sosyal çevreyi ve sosyal aktivite olanaklarından bahsedebilirsiniz. Fakat yatırım amacı ile bir emlak alacaklar ise getirisinin ne olacağından bahsetmeniz yerinde olur. Ayrıca emlak sektörünün o bölgedeki gelişiminden haberdar olmanız da şarttır. O bölgeye yapılması planlanmış projeleri ve bu projelerin emlağa ne gibi değer katacağını belirtmeniz yararlı olacaktır.

Konutlarda Güvenli Yaşam Yabancılarda Önemli

Yabancılar için konutların ve binaların sağlam ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olması bununla birlikte binanın deprem gibi afetlere karşı dayanıklı olması büyük önem taşır. Bu gibi özellikleri de belirtmeniz ve onlara uygun seçenekleri sunmanız önemlidir. Ayrıca yabancı kişiyi ekonomik durumuna ve geldiği kültüre göre değerlendirmelisiniz. Ekonomik durumu ve kültürü birbirine yakın olan yabancılar aynı bölgede daha rahat yaşayacaktır. Bununla beraber ekonomik ve kültürel açıdan yabancıların ödeme şekilleri de değişecektir. Bundan dolayı farklı ve her yabancı kitlesine uygun ödeme seçenekleri belirmenizde fayda olacaktır.

Tüm bu anlattıklarımız sadece pazarlama tekniklerinden bazılarıdır. Mesela tanıtım yaparken de yabancıların durumuna göre tanıtım planı hazırlamalısınız. Web siteleri ile tanıtıma katkı yapabilirsiniz. Böylelikle yabancılar Türkiye’ye gelmeden sizin emlak seçenekleriniz arasında gezinebilir. Yabancılara emlak pazarlamak için kullanılabilecek teknikler genel olarak bunlardır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz