Trabzon’daki Yabancılara Yapılan Satışlar Artıyor

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu tarafından yapılan açıklamalarda, Mayıs ayı içerisinde yabancılara yapılan konut satışlarında Trabzon’un üçüncü sırada yer alması umut veriyor.

Mayıs Ayında Yabancılara Yapılan Satışlar

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayımlanan verilere göre Mayıs ayı içerisinde yabancı vatandaşlara yapılan konut satışları, bir önceki yılın aynı ayına kıyas ile yüzde 10,1 oranında artış gösterdi ve satışlar bin 775 adede ulaştı. Yabancılara yapılan konut satışları, bir önceki yılın aynı ayına kıyas ile 163, bir önceki aya kıyas ile de 151 sayı fazla oldu.
Yabancı vatandaşlara yapılan konut satışlarında 2017 yılının Mayıs ayı içerisinde, en fazla konut satışı 530 konut ile İstanbul’da yapıldı. Listenin ikinci sırasında 442 konut ile Antalya, üçüncü sırasında 123 konut ile Trabzon, dördüncü sırasında 120 konut ile Bursa, beşinci sırasında 92 konut ile Yalova ve altıncı sırasında 69 konut ile Mersin yer alıyor.

Satışlar Umut Veriyor

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, yabancılara yapılan konut satışlarında yaklaşık yüzde 10 oranında bir artışın söz konusu olduğunu belirterek, “Bu önemli bir rakam. Şehrimizi de yakından ilgilendiriyor. Trabzon, mayıs itibarıyla Türkiye’de yabancıya konut satışları yönünden üçüncü sırada. İstanbul 530 konut satışıyla birinci, Antalya 442 satışla ikinci sırada. 123 konut satılan Trabzon’u, 120 konut satışıyla Bursa, 92 satışla Yalova ve 69 konut satışla Mersin takip ediyor. Trabzon demek ki daha fazla tercih edilmeye başlandı. Rakamlar, Trabzon’daki firmalarımızın elinde bulunan stokların erimesi adına bize umut veriyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz