Yabancılar Türkiye’den Kolaylıkla Ev Alabilecek!

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen ve Türkiye ekonomisini geliştirmek amacı ile yapılan çalışma da artık yabancılar Türkiye’den ev almak istediklerinde kolaylıkla satın alabilecek çalışmalar yapılmış ve bu çalışma kapsamında Türkiye’de ev almak için yurtdışı tanıtım ve satış ofisleri kurulacağı haberi geldi.

Türkiye’yi tanıtmak ve yurtdışı yatırımcıların Türkiye’de ev sahibi olmalarını sağlamak amacı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yeni bir adım attı. Bu adım da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü iş birliği içerisinde çalışacaktır. Bunun yanı sıra özel sektör iş birliği ile birlikte oldukça güzel çalışmalara imza atarak Türkiye ekonomisinde büyük gelişme sağlayacağı da aşikardır.

Tanıtım ve Satış Ofisleri

 

Yabancılara Türkiye’den ev sahibi olmaları için oldukça güzel çalışmalar yürüten Bakanlıklar, Türkiye’de yatırıma maili olan hedef ülkeleri belirleyerek bu ülkeler üzerinde tanıtım ve satış ofisleri kurmayı hedeflenmektedir. Bu şekilde yabancılara Türkiye’yi ve evlerini tanıtarak Türkiye’nin tüm dünya üzerinde tanınmasını sağlayacaktır. Bu tabi ki sadece yabancı yatırımcılar için değil yabancı ülkede yaşayan Türkler için de oldukça güzel bir avantaj olacaktır. Bu proje sayesinde ülkeye döviz girişinin artması görülecek olup, ekonomiye can verecektir. Zaten hali hazırda yabancı yatırımcıların ülkemizde ev sahibi olmaları için 1 milyon sınırının kaldırılması ve bunun 250 bin dolara çekilmesi gelen talepleri çoğaltırken, şimdi ise böyle bir proje geliştirilmesi daha çok ilgi görülmesine neden olacaktır.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz