Geçtiğimiz yıl emlak sektöründe yabancılara konut satışları ciddi anlamda yükseldi. Yabancılara emlak satışları geçtiğimiz 10 yılın en çok satış yapan yılı oldu. Böylesine güzel bir gelişme elbette emlak danışmanlarını yakından ilgilendirmekte. Peki yabancılara nasıl daha çok satış yaparız? İşte detaylar…

Yabancı kişilere ülkemizde gayrimenkul ilgisinin artmasıyla beraber satışların kendimize çekilmesini sağlamak istiyoruz. Ancak bunun için bilmemiz gereken bazı noktalar bulunuyor. Hadi gelin beraber bakalım.

Yabancıların talepleri çok arttı!

Yabancılara satılan konut rakamları 2018’e kıyasla 2019’da yüzde 15 oranında artış kaydetti. 45 bin 483 olarak kayıtlarda yer alıyor. Geçtiğimiz yıl ülkemizde 67 bin 322 gayrimenkul yabancılara satıldı.

Özellikle Iraklılar en çok satım alım yapanlar oldu. En fazla konut alanlar ise Irak, İran, İngiltere; en çok arsa alanlar ise sırasıyla Almanya, İngiltere ve Irak olarak kayıtlara geçti.

Bunların yanı sıra geçtiğimiz yıl Aralık ayında yabancılara 20 bin 857 tane konutu İstanbul’da satmış bulunmaktayız. Arkasından ise 8 bin 951 konutla Antalya, 2 bin 539 konutla Ankara ve 2 bin 213 konutla Bursa takip ediyor.

Yabancılara konut satarken onların dikkatini en çok kanunları bilen ve güvenilir olanlar çekiyor. Bu bakımdan kanunları iyi bilmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra güven vermeniz şart. Onlara ikramlarda bulunun ve güzel ağırladıktan sonra metrekare fiyatlarını mahalle durumlarını evin soğuk sıcaklık durumu gibi birçok detaya inin.

Tüm bu detaylardan bahsettikten sonra güzel ve tatlı bir dil ile akıllarındaki fiyatı sorup ufak bir ikram daha yapıp devredin.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz