Gerek iklim koşulları ve cenneti andıran tatil beldeleri gerekse de sahip olduğu konumu nedeniyle Türkiye konut yatırımı yapmak isteyen yabancıların gözdesi olmaya devam ediyor. Av

Yabancılara Gayrimenkul Satışında Türkiye Yine Gözde Ülke Oldu 
Gerek iklim koşulları ve cenneti andıran tatil beldeleri gerekse de sahip olduğu konumu nedeniyle Türkiye konut yatırımı yapmak isteyen yabancıların gözdesi olmaya devam ediyor. Avrupalı yatırımcıların ilgisini yavaş yavaş kaybediyor gibi görünen ülkemiz bu açığı Körfez ülkelerinden gelen zengin yatırımcılar ile kapatmayı başarmış gibi görünüyor. 
21 Bini Aşan Sayıda Yabancı Türkiye’yi Tercih Etti
2016 yılı verileri dikkate alındığında Türkiye’de toplamda 21 bin 178 yabancı uyruklu kişi tarafından 19 bin 91 konut ve 1.912 parsel satın alındı. Türkiye’de emlak yatırımını en çok tercih eden ülkeler Körfez Ülkeleri olarak öne çıkarken yine İngiliz yatırımcılar da Türkiye dedi. Türkiye’den en çok emlak alan yabancı ülkeler sıralamasında Irak birinci sırada yer alırken Suudi Arabistan, Kuveyt, İngiltere ve Afganistan bu ülkeyi takip eden ülkeler arasında yer alıyor. 
Yabancıların İlgisi Artacak Gibi Görünüyor
Geride bıraktığımız günlerde çıkarılan ve Resmi Gazetede de yayımlanan Türk vatandaşlığı almak için 1 milyon dolarlık emlak yatırımı yapılması ve bu Emlakların tapu kayıtlarına 3 yıl boyunca satış yapılmayacağının yazılması hakkının tanınması yabancıların ilgisini arttıracağı öngörülüyor. Özellikle de kendi ülkelerinde uygulanan baskılardan kaçmak isteyen Araplar ile yine savaştan kaçmak isteyen Orta Doğu ülkeleri vatandaşlarının Türk vatandaşı hakkı kazanmak için Türkiye’ye daha fazla ilgi göstermesine kesin gözü ile bakılıyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.