TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından açıklanan son verilere göre yabancılara konut satışında yüzde 2,3 seviyesinde artış yaşandı. Gerçekleştirilen referandumun ardından bekl

Yabancılara Konut Satışında % 2,3 Artış Yaşandı 
TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından açıklanan son verilere göre yabancılara konut satışında yüzde 2,3 seviyesinde artış yaşandı. Gerçekleştirilen referandumun ardından beklenen sonucun çıkması ile beraber emlak satışlarında Nisan ayı itibari ile beklenen yükseliş yaşanmaya başlamış, yabancılara verilen yeni teşvikler ile konut satışlarında ilgide artış yaşanmıştı. Yaşanan bu yükseliş ile beraber geçen ay içerisinde yabancılara toplamda 9 bin 595 konut satışı gerçekleştirilmiş oldu.
Yabancıların Gözdesi Yine İstanbul Oldu 
Türkiye’de emlak sektörünün parlayan yıldızı olmaya devam eden İstanbul yabancıların da gözdesi olmayı sürdürdü. İstanbul’da geride bıraktığımız ay içerisinde yabancılara 903 konut satışı gerçekleştirildi. Bu konutların büyük bir bölümü ise oldukça yüksek fiyatlarla satılan markalı konut projeleri arasında yer aldı. 
Türkiye’nin tatil cenneti olarak gösterilen Antalya yabancıların yine her zamanki gibi gözdesi olurken Antalya’da yabancılara satılan konut sayısı geçen ay 408 olarak gerçekleşti. Yabancılar bu iki iliminiz yanı sıra geçen ay içerisinde Bursa’dan 93 konut, Aydın’dan 77 konut, Ankara’dan 68 konut ve Muğla’dan 60 konut satın aldı. Türkiye’den en çok konutu 612 adet konut alımı ile Suudi Arabistan vatandaşları gerçekleştirirken, Irak vatandaşları 239 konut ve Kuveyt vatandaşları 136 konut alımı gerçekleştirdi. Türkiye’de 2016 yılının ilk 6 aylık dönemi temel alındığında yabancılara konut satışlarında yüzde 2,3 oranında artış yaşandı ve 2017 yılının ilk 6 aylık döneminde satış rakamları yeni bir rekor beklentisi oluşturdu. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.