Artık yabancı kişiler için gayrimenkul satışların taşınmaz değerleme raporu istenilecek. Yeni düzenleme sayesinde kayıt dışılığına son verilecek!

Yabancılara yapılan gayrimenkul satışların bundan böyle kayıt dışılığına son veriliyor. Son haberlerle beraber artık yabancı vatandaşlara satışı yapılan gayrimenkul işlemlerinde taşınmazlar için değerleme raporları istenilecek. Ülkemizde çok fazla konut satışı Antalya ilinde gerçekleşiyor. Yeni düzenlemeyle beraber sektörde yer alan kayıt dışı ile vergi kaybı işlemleriyle yüksek fiyat konusunda bir önlem alınacağı ifade edildi.

Hem güven hem talep daha fazla olacak!

Açıklamalarda yabancı kişilerin ülkemizden konut alması daha güvenli olacağından talebinde artacağı söylendi. Artık yurtdışı satışlarında şeffaf bir ortam oluşacak. Yabancı kişilerin yüksek fiyatlar ile dolandırıcılık durumlarına son verilecek.

Bundan böyle altın döneme giriyoruz!

Antalya’da yabancı vatandaşların yatırım ve daha fazla konut aldıkları ifade edilirken, yüksek fiyat konusunda yabancılar ve ülkemizin zarar gördüğü açıklanıyor. Bunun önüne geçileceği için artık talepler artacak altın dönem başlıyor!

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz