Yabancılara Konut Satışında Vatandaşlık İçin Alt Sınır Düşürülmeli 

Hatırlanacağı üzere yabancılara konut satışı konusunda getirilen teşviklerden biride Türkiye’den 1 milyon dolarlık taşınmaz alan yabancılara Türk vatandaşlığı verilmesi hakkı tanınmıştı. Verilen bu teşvik hakkı için açıklamalarda bulunan Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Başkanı Abdullah Erdoğan verilen teşvik için uygulanan alt sınırın mutlaka düşürülmesi gerektiğini belirtti.

Alt Sınır 200 – 300 Bin Dolar Seviyesine Çekilmeli 

Erdoğan yaptığı açıklamada teşvik için uygulanan alt sınırın son derece yüksek olduğuna dikkat çekerek bu sınırın 300 bin dolar seviyesine çekilmesi durumunda yabancılara konut satışı için rakamların çok daha artacağını iddia etti. Konut sektörünün canlanması için mutlaka bu alt sınırın değiştirilmesi gerektiğini dile getiren Erdoğan bu sayede yabancılara konut satışında istenilen ivmenin yakalanabileceğini belirtti.

Yıllık Ortalama 5 Milyar Dolar Döviz Kazanıyoruz 

Türkiye’nin ihracat kalemleri arasında yer almayan yabancılara gayrimenkul satışı kaleminden yıllık 5 milyar dolarlık bir döviz girişi yaşadığını dile getiren Erdoğan bu rakamın arttırılması için bazı küçük detayların uygulanması gerektiğine dikkat çekti. Yabancılara Türk vatandaşlığı verilmesi konusunda uygulanan alt sınırın yüksekliğine dikkat çeken Erdoğan bu sınırın mutlaka düşürülmesi gerektiğini iddia etti. 1 milyon dolarlık sınırın yaklaşık olarak 200 – 300 bin dolarlık sınıra çekilmesi durumunda yabancıların konut alımlarında talebin çok daha yükseleceğini iddia eden Abdullah Erdoğan bunun sektör için çok önemli olduğunu vurguladı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz