Son günlerde yabancılara online yapılan konut satışlarının tam 100 milyon lirayı geçtiği açıklandı. İşte detaylar..

Ülkemizin önde gelen gayrimenkul markasını temsil eden Yurtdışı tanıtım derneği GİGDER başkanı Faruk Akbal, bir açıklama yaparak koronavirüs salgınından dolayı mart ayından itibaren yabancılara online satışlarının başladığını ifade etti.

Ek olarak ülkemize seyahat edemeyen yabancıların dikkatini GİGDER olarak Facetime ile Skype gibi online uygulamalara taşıdıkları ifade edildi. Bu yeni teknolojik bakış açısı ile beraber dijital ortamda ön satış ve rezervasyon yapıldığı dile getirildi.

Kullanıcıların mart ayında 120 gayrimenkulün satış ve rezervasyonu online olarak yapıldığı ve 100 milyon liranın üzerinde gelir elde edildiği belirtildi.

“Yeni süreçle ilgili bazı düzenlemelere ihtiyacımız var”

Akbal, Mart ayında yakalanan bu gelişmenin aslında geleceğe yönelik bir işaret olduğunu dile getirirken, koronavirüs sonrasında emlak sektöründe pazarlama, satış ve yönetim konusunda ciddi bir dönüşüm olacağını da ifade etti.

Özellikle bu sistemin gelişmesi için bazı gelişmelere ve düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Akbal, “Ayrıca yabancılara ilişkin işlem başvuruları başta olmak üzere, yetki belgesi olan emlak işletmelerinin işlem başlatabilmesi gibi çeşitli fonksiyonlara ihtiyacımız var.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz