Ülkemizde taşınmaz alma düşüncesinde olan yabancı kişiler artık ülkemize gelmeden tapu ile kadastro işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Yatırımcıların hem doğru hemde güvenilir bilgi alması için 6 farklı dilde hizmet sunan “YourKeyTurkey” portalı tamamlandı.

Artık Türkiye’den taşınmaz almak isteyen kişiler Türkiye‘ye gelmeden tapu ve kadastro işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Bunun için daha önceden size duyurduğumuz gibi 5 farklı noktada yer alırken, toplamda 12 farklı büyükelçilik ile konsolosluklar çatısı altında hizmet verilmesi bekleniyor.

Güvenli işlem yapılıyor!

Tapu işlemlerinin alıcının farklı ve satıcının farklı yerlerde olması halinde yapılması artık mümkün. Yurt içi veya yurt dışında olan kişilerin farklı konumlarda olmasının artık bir önemi yok. Uygulama ile beraber yurt dışında bulunan Avrupalı Türkler ile yabancıların işlemleri için ülkemize gelmelerine gerek kalmadan sanal ortam üzerinde gerçekleştirilecek.

YourkeyTurkey portalı hazır!

Türkiye’ye yerleşme veya yatırım yapma gibi Türk vatandaşlığı alma amacı ile yabancı kişilerin edinim süreçlerini daha basit bir duruma çekmek için YourkeyTurkey portalı tamamlandı. Sizlerde www.yourkeyturkey.gov.tr üzerinden adrese ulaşabilirsiniz.

Yabancı kişilerin gayrimenkul alımlarında pazarlama kısmında aldatma yada buna benzer durumların olmaması için, değerleme raporu sunulması şartı getirildi. Gerçek değer ve gerçek sözlerin geçerliliği şart.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz