Yabancı Yatırımcılara Gayrimenkul Sektöründe Kolaylık!

 

Yabancı yatırımcıların daha çok gayrimenkul alımı yapması için pek çok yeni düzenleme yapılması planlanmış olup, konuyla ilgili pek çok yeni kanun ve önerge yapılarak yürürlüğe girmiş olup, şimdi ise yabancı yatırımcılara gayrimenkul sektöründe kolaylık yapılması için yeni bir destek daha sunuldu. Buna göre ise yabancı yatırımcı eskiden gayrimenkul aldığı zaman Türkiye Vatandaşı olurken belli bir bedeli aşması gerekirken öncelikle bu bedel düşürülmüş olup, şimdi ise vatandaşlık alması için tapu yerine satış sözleşmesi yeterli olacaktır.

 

Vatandaşlık İçin Tapu Yerine Sözleşme Yeterli Olacak!

 

Gayrimenkul sektöründe yabancı yatırımcıların ilgisini çekerek, ekonominin desteklenmesinin hedeflenmesi amacı ile pek çok kolaylık ardı ardına gelirken, hükümet bununla ilgili çalışmalarını devam ettirmektedir. Şimdi ise yeni bir karar alan hükümet, yeni bir hamle yaparak, eskiden yabancı yatırımcı vatandaşlık alması için tapu zorunluluğu bulunurken bu durum şimdi değişmiş olup, sözleşmede vatandaşlık alınması için geçerli olacak. Yönetmelikte yapılacak olan bu değişiklik ise 2018 yılını 40 bin konut satışı ile tamamlamasını garanti altına aldığını düşündürmekte olup, 2019 yılında ise bu zamana kadar yabancı yatırımcılar tarafından alınan konut sayısının rekor kıracağını düşündürmektedir.

 

Satış Sözleşmesine Ait Olan Maddeler Resmi Gazete’de Yayımlandı!

 

Konuya ilgili vatandaşlık için tapu yerine satış sözleşmesiimkanı dün Resmi Gazete’de yayımlanmış olup, yabancı yatırımcılar bugün itibari ile satış sözleşmesi ile vatandaşlık alabilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz