Yabancıların ülkemizden gayrimenkul alması için fırsatlar dahada güzel oluyor. Bu bakımdan tapu ve kadastro işlemleri artık yurtdışına daha fazla kolaylık sağlıyor. Türkiye’den konut sahibi olmak isteyen 12 ülkede temsilcilikler açılıyor.

Yabancılar ve gurbetçilere konut satışını daha fazla sunmak için, tapu ve kadastro işlemleri yurtdışında açılacak. Ülkemizin vatandaşlarının çok fazla yoğun oldukları ve Türkiye’den ev almak isteyen 12 ülkeye temsilcilikler kurulacak. Bu bakımdan kurulması beklenen ülkeler ise şu şekilde açıklandı; Almanya, Yunanistan, Avusturya, Hollanda, İngiltere,  Danimarka, Norveç, Rusya, Belçika, Katar ve Türk cumhuriyetlerinden ikisi olarak belirtildi.

Söylenenlere göre, bu ülkeler belirlenmiş ve bu bölgelerde ki Türk vatandaş sayıları ve yabancı taşınmaza sahip olan kişilerin sayısı fazla olması ve ülkemizden talep edinen satış sayıları dikkate alınmış durumda. Bu bakımdan yabancılar artık ülkemize gelmeden, orada kurulacak olan tapu ve kadastro temsilcilikleri ile tapu ve kadastro işlemlerini yürütebilecekler. Bu bakımdan yabancı ülkeden Türkiye’ye gelmeden konut alımı yapılabilecek.

Yabancıya KDV muafiyeti geldi

Yabancıların ülkemizden vatandaşlık alabilmesi için daha önceden 1 milyon dolar sınırı vardı. Ancak bu sınır kısa bir süre önce 250 bin dolara kadar düştü. Buda kişilerin bir nevi ayağını alıştırmış olabilir.

Bu çalışmalar sonucu hem gurbetçilerin hem de yabancı kişilerin yapacakları işlemleri çok fazla kolaylaştırıyoruz. Üstelik bu yabancıların sermayelerine ihtiyacımız olduğu şu sıralar, yapılan konut satışları bizler için çok fazla önem taşıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz