Yabancıya KDV’siz Konut Satışı İçin Süre Şartı Getirilecek 

Yabancıların Türkiye’deki konutlara olan ilgisini yeniden canlandırmak ve konut stokunu azaltmak amacı ile gerçekleştirilen yabancılara konut satışı için KDV istisnası hakkında Maliye Bakanı Naci Ağbal yeni bir açıklamada bulundu. Ağbal yaptığı açıklamada yabancılara konut satışında KDV istisnası ile ilgili olarak konut satışı süresi şartı uygulanacağını duyurdu.

KDV İstisnası İle Alınan Ev 1 Yıl Boyunca Satılamayacak

Yabancıların konut almalarını teşvik etmek amacı ile getirilen yabancılara konut satışında KDV istisnası ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal getirilen teşvikler ile yabancıların 2017 yılındaki konut alış oranlarında büyük bir artış beklediklerini dile getirdi. Getirilen teşvikin kötü amaçlı kullanılmaması için süre sınırlaması getirildiğini dile getiren Ağbal bu haktan yararlanarak konut alan yabancıların en az 1 sene boyunca bu konutu satamayacaklarını dile getirdi.

Yurt Dışında Yaşayan Türklerde Yararlanacak 

Yabancılara konut satışında KDV istisnası hakkından yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının da yararlanabileceklerini belirten Ağbal bunun için yurt dışında ikamet etmelerinin yeterli olacağını dile getirdi. İnşaat sektöründe yapılan bu yeni düzenlemelerin satışları büyük oranda arttıracağını belirten Maliye Bakanı yaşanan bu artışın ekonomiyi de canlandıracağını ve döviz girişini arttıracağını söyleyerek önemine dikkat çekti. Yapılan değişiklikler ve vergi indirimleri hakkında da bilgi veren Ağbal yapılan girişimlere devam edilerek ekonominin canlı tutulmasını amaçladıklarını söyledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz