Yangın sigortası, yangın durumunda meydana gelebilecek olan duman, patlama, buhar, sigortalı mallara doğrudan etki edecek olan zararlar ve maddi zararlar, yangın sigortası kapsamın

Yangın Sigortası, Yangın Sigortası Ne işe Yarar
Yangın sigortası, yangın durumunda meydana gelebilecek olan duman, patlama, buhar, sigortalı mallara doğrudan etki edecek olan zararlar ve maddi zararlar, yangın sigortası kapsamına girmektedir. Yangın sigortası, tanışabilir mallar ve taşınamaz malları kapsayan sigorta türlerinden bir tanesidir. Taşınamaz mallarda ev ve bahçesinde bulunan taşınamaz eşyalardan tesisatlar, asansörler, yürüyen merdiven, bodrum katı, istinat duvarları vb. taşınamaz mallar yangın sigortası kapsamına girmektedir. 
Taşınabilir mallarda ise, Sözleşme dâhilinde belirtilen, sigortalanan mekân içerisindeki her türlü taşınabilir mallar ve tek bir yer için yangın sigortası yapılmış ve bunun dışında sözleşme de yer alsın veya almasın bulunan taşınan mallar kapsamında yangın sigorta kapsamları mevcuttur. Burada sözleşme dâhilinde belirleyeceğiniz özel durumlar varsa bu durum ayrıca poliçe kapmasına alınacaktır. 
Yangın Sigortası yukarıdaki tanımını yaptığımız durumlar karşısında maddi zararlarınızın karşılamaktadır. Birçok alışveriş merkezleri, barlar, oteller, vb. geniş bir kitleye hizmet veren iş yerleri için yangın sigortası mutlaka yaptırılmalıdır. İstenmeyen durumlarda karşılaşıldığında büyük oranda ki maddi zararlarınızı karşılayacak olan bu poliçe, evlere ve konutlara da yangın sigortası yaptırılabilmektedir.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.