Yanlış Kullanılan Kombi Yüksek Doğalgaz Faturası Olarak Dönüyor

Havaların soğumaya başlaması ile beraber pek çok kişi doğalgaz faturasını azaltacak püf noktalar aramaya başladı. Özellikle de kombi kullanımı esnasında yapılan basit hatalar toplamda çok daha fazla gelen kabarık doğalgaz faturalarına neden olurken tüketicilerin cebinden gereksiz yere para çıkması anlamına geliyor.

Kombi Seçimi Doğalgaz Tasarrufu İçin Çok Önemli 

Isıtma ve soğutma sistemleri sektörünün en önemli oyuncularından biri olan Baymak 48 yıllık deneyimini müşterilerine aktarmayı sürdürüyor. Yaklaşan soğuk kış günleri öncesinde tüketicileri uyaran Baymak Ürün Müdürü Şahin Özkan tasarruf için mutlaka kombi seçimi hususunda dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Kombi satın alırken pek çok kişinin ucuz kombi aradığını belirten Özkan aslında aranması gerekenin kullandıkça ucuza gelecek olan kombi olduğunu belirterek yoğuşmalı kombilere dikkat çekti.

Enerji Verimi Yüksek Kombileri Tercih Edin 

Özkan yapmış olduğu açıklamada tüketicilerin mutlaka enerji verimi yüksek olan kombi modelleri arasından seçimde bulunmalarını isterken kullanılan kombilerin de yılda en az bir kere düzenli bakımdan geçirilmesi gerektiğini açıkladı. Kombilerin düzenli olarak bakımdan geçirilmemesi durumunda veriminin düştüğünü belirten Özkan bu nedenle hem kombinin kullanım ömrünün kısaldığını hem de doğalgaz faturasının arttığını belirterek kullanıcıları uyardı.

Isı tasarrufu için kombinin yanı sıra pencerelerin çift cam yapılması, ısı yalıtımı yapılması, radyatörlerin önünün kapatılmaması ve üstüne bir şey konulmaması ve kombiyi açıp kapatmak yerine en düşük ayarda tutmak gibi önlemlerde oldukça iyi sonuçlar veriyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz