Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kısa süre önce Resmi Gazete ile Tebliği yayınladı. İşte detaylar..

Resmi Gazete‘de yayınlanmış olan Yapı denetimi yönetmenliğinin 11. maddesinde yer alan bilgilere göre, “son bir yapı” artık “Bakanlıkça esasları belirlenen son iş” olarak düzenlendi. Peki ne demek oluyor?

Buna ek olarak 16. maddede ise “otuz iş günü” ifadesi “otuz gün” olarak kaydedildi. Tüm bunlara ek olarak yönetmenliğe şu maddeler de eklendi. Hizmet bedeli oranları ile tespit edilen yapı denetim hizmet bedelleri artık ele alınacak. Yapı denetim sözleşmesinde yer alan hizmetin bedel oranları ise bu tabloya göre olmalı.

Bu yapı denetim hizmet sözleşmesi kapsamında bir yapının bitilmesi için verilen süre bir sebepten dolayı uzarsa eğer, bu fıkrada yer alan bedel oranları ile işin geriye kalan kısımlarına ilave hizmet bedeli ödenmesi gerekiyor.

Sözleşmede yer alan yapım süresi ise herhangi bir nedenden dolayı kısalırsa, işin tamamı ele alınarak, kısalan günler için her yıla oranla hizmet bedeli oranları %5 azalacak ve bu şekilde ödenecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz