Yapı İşleri İnşaat Makine ve Elektrik Tesisatı Tebliği Değiştirildi

Resmi Gazete’de yayımlanan Yapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamelerine Dair Tebliğ ile beraber belirli bazı değişiklikler yapıldı. Yayımlanan Yapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamelerine Dair Tebliğ (Tebliğ No: YFK-2007/1)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ ile beraber eski tebliğe bazı eklemeler yapıldı.

2019 Yılında Yürürlüğe Girecek

Yayımlanan tebliğ ile beraber yapılan yenilikler ve değişiklikler 1 Ocak 2019 itibari ile yürürlüğe girecek. Yayımlanan tebliğe göre eski yönetmeliğe “Bu Tebliğ ekindeki Genel Teknik Şartname Bölümlerinde atıfta bulunulan standart ve mevzuatın, Tebliğin yayım tarihinden sonra güncellenmiş olması durumunda, güncel mevzuata atıf yapılmış sayılır.” Hükmü eklenmiş oldu.

TEBLİĞ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından:

YAPI İŞLERİ İNŞAAT, MAKİNE VE ELEKTRİK TESİSATI GENEL TEKNİK

ŞARTNAMELERİNE DAİR TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: YFK-2007/1)’DE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

MADDE 1 – 30/6/2007 tarihli ve 26568 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamelerine Dair Tebliğ (Tebliğ No: YFK-2007/1)’e aşağıdaki madde eklenmiştir.

“MADDE 1/A – Bu Tebliğ ekindeki Genel Teknik Şartname Bölümlerinde atıfta bulunulan standart ve mevzuatın, Tebliğin yayım tarihinden sonra güncellenmiş olması durumunda, güncel mevzuata atıf yapılmış sayılır.”

MADDE 2 – Aynı Tebliğin ekine ekte yer alan Su Yalıtımı İşleri Genel Teknik Şartnamesi eklenmiştir.

MADDE 3 – Bu Tebliğ 1/1/2019 tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Tebliğ hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz