Yapı Kayıt Belgesi Dolandırıcıları İş Başında

Geride bıraktığımız Cuma günü itibari ile imar barışı başvuruları kabul edilmeye başlanırken Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı. Bakan Özhaseki yapı kayıt belgesi başvurusu için kendisini yetkili olarak tanıtan kişilere ve kurumlara karşı vatandaşları uyarırken e-devlet şifre bilgisini kimse ile paylaşmamalarını istedi.

İmar Barışı Başvurusu E- Devlet Üzerinden Yapılacak

Bakan Özhaseki yapı kayıt belgesi için “yetkiliyiz” şeklinde pankart asan kişi ya da kurumlara itibar etmemeleri konusunda uyarılarda bulunurken başvuruların e-devlet üzerinden yapıldığını hatırlattı. İmar affından yararlanmak istiyorum diyen vatandaşlar e devlet üzerinden yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurarak ilk adımı atacaklar. Ardından yapı kayıt belgesi ücreti yatırılacak ve başvuru süreci tamamlanarak yapı kayıt belgesi çıkarılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ofisleri Devrede

Başvurularını kendileri e-devlet üzerinden yapamayan kişiler için ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kurmuş olduğu imar barışı ofisleri ile destek verecek. İstanbul imar barışı büroları yanı sıra diğer illerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il müdürlükleri ve Tapu Müdürlükleri üzerinden gerekli desteği alabilecek. Vatandaşlar 31 Ekim 2017 tarihi olarak belirlenen imar barışı son başvuru tarihi içerisinde başvuru işlemlerini tamamlayacak. İmar barışı ücreti için ise 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödeme yapılmasına izin verilecek. Bu tarihe kadar ödeme yapmayan kişiler yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurmuş olsalar dahi imar barışından yararlanma hakkını kaybedecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz