Yapı Kayıt Belgesi İçin Ödenecek Olan Ücret Azalıyor

 

Yürütülen imar barışı süreci dahilinde yeni düzenlemeler yapan yetkililer, bu çerçevede yapı kayıt belgesi için ödenmesi gereken ücretin azalmasını sağladı. Eğer imar barışı kapsamında gayrimenkulü kayıt altına aldırmak istiyor ancak ortaya çıkacak olan fiyattan endişe ediyorsanız bu haber sizi oldukça sevindirecek.

 

Yapı Kayıt Belgesi Fiyatları

 

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, yapılan değişiklikler adına memnuniyetini dile getirdiği gibi aynı zamanda olumlu haberi ilk ağızdan vermiş oldu. Daha önce diğer üyeler ve vatandaşlar ile şikayetlerini ilettiklerini belirten Boztaş, bu konuda olumlu sonuç aldıklarını dile getirdi. Yürürlüğe giren yeni değişiklikler neticesinde yapı kayıt belgesi için ödenecek olan ücret azalıyor.

Daha önceki karar düşünüldüğünde örneğin 51 bin metrekare evin 1 metrekaresi yasalara uygun yapılmamış ise ödenecek olan ücreti 51 metrekare olacak şekilde hesaplanıyordu. İletilen talepler neticesinde bu durumda değişikliğe gidildi. Bundan böyle sadece kaçak olan bölüm kadar ücret ödenecek. Yani söz konusu örnekte 1 bin metrekarelik için ücret ödenmesi gerekecek.

 

Daha Az Ödeme Yapılacak

 

Yapının sadece yasalara uygun olmayan kısmı için yapılacak olan ödeme neticesinde yapı kayıt belgesi adına ödenecek olan ücrette büyük bir düşüş yaşanması bekleniyor. Hali hazırda yasalara uygun olarak yapılan bölüm adına da ücret ödenmesi, daha yüksek bir fiyat ile karşılanmanıza yol açıyordu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz