Yatırım İçin Stüdyo Daire Almak Mantıklı Mı?

Son yıllarda konut sektörünün büyük bir hızla gelişmesi ve konut amortisman sürelerinin büyük bir hızla düşmesi pek çok kişinin konut yatırımını tercih etmesine neden oluyor. Özellikle de büyük şehirlerde gerek öğrenciler gerekse de iş adamları tarafından konaklama ve kullanım amaçlı olarak tercih edilirliğini arttıran stüdyo daireler olarak ta bilinen 1+0 daire tipleri ise yatırımlık daire almak isteyen kişilerin yeni gözdeleri olarak öne çıkıyor.

Artan bu tercih artık pek çok büyük markalı konut projesinde stüdyo dairelere daha fazla yer verilmesini sağlarken konut yatırımı yapmak isteyen kişiler için ise “yatırım için stüdyo daire satın alınır mı?” sorularının yöneltilmesine neden oluyor? Öncelikle bu konuda yapılan pek çok araştırma sonucundan çıkarılan sonucun genelde stüdyo dairelerin geleceklerinin son derece parlak olduğunu gözler önüne serdiğini söylememiz gerekiyor.

Çünkü stüdyo dairelerin hitap ettikleri kitle son derece geniş bir kapsama sahip. Öyle ki bu daireleri büyük şehirde çalışmaya, okumaya ve yaşamaya gelen bekarların yanı sıra öğrenciler, beyaz yaka çalışanlar ve seminer gibi etkinliklere gelen kişilerde dönemsel olarak tercih edebiliyorlar. Özellikle de üniversitelere yakın konumda olan stüdyo daireler henüz projenin Lansman aşamasında tükeniyor ki bu da bu dairelere olan ilgiyi gözler önüne seriyor. Lokasyon açısından okul, hastane, ulaşım araçlarına yakın olan stüdyo daireler kesinlikle yatırım için uygun bulunuyor ve kısa sürede kendisini ödeme başarısını gösteriyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz