Emlak Yatırımı İçin Kötü Ancak Barınmak İçin İyi Bir Dönemdeyiz

Konut getiri oranlarının banka mevduat getirisi oranlarının gerisine düşmesi ile beraber gözler konut yatırımına çevrildi. Pek çok kişi “konut yatırımı için uygun bir dönem mi?” sorusunun yanıtını ararken PROJE İDEA Genel Müdürü Cemal Bayar yapmış olduğu açıklama ile yanıt aranılan pek çok soruya cevap verdi.

Mevduat Getirisi Artık Konut Getirisini Geçti

Konut yatırımından elde edilen getirinin banka mevduat getirisinin gerisine düşmesi ne yazık ki emlak sektörü üzerinde son derece olumsuz bir etki yarattı. IMF raporunda konut fiyat artış hızının düşmesi ve banka mevduatının daha yükseğe çıkması sektör içerisinde aslında bir dengelenme oluşmasını sağlayacak gibi görünüyor. Cemal Bayar yatırımcıların yoğun ilgisi nedeni ile konut üreticilerinin aşırı yüksek fiyatlar ile projeler ürettiklerine dikkat çekerek artık bu ilginin azalması nedeni ile fiyatların daha makul seviyelere gerileyeceğini iddia etti.

Konut Almak Daha Kolay Hala Gelecek 

Orta direk için aslında yaşanan bu gelişmeler son derece olumlu kabul ediliyor. Çünkü yatırımcıların konuta olan ilgilerinin azalması ile düşen talep aynı zamanda konutların fiyatlarının da azalması anlamına geliyor. Bu da alım için fırsat bekleyen orta gelirli kişiler için büyük bir fırsat anlamına geliyor. Yabancıların konut alımı için olan ilgilerinin yaşanan bu son gelişmeler ışığında nasıl değişeceği de büyük bir merak konusu oluşturuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz