Yatırımcılar İçin Değer Kazanacak On Bölge

Türkiye’de altın, döviz ve borsada gözlemlenen ani değişimlerden dolayı, konut yatırımlarında akılcı bir yol izlenmesinin gerektiğini belirten emlak danışmanı Evrim Kızıltaş, yatırımcılar için değerlenecek olan on bölge hakkında bilgi verdi.

İstanbul’daki Gözde Yaırımlık Bölgeler

1- Kayaşehir, yeni bağlantı yollarına yakın olması ile birlikte, ileride oldukça karlı bir yatırım sağlayacak bölgelerden. Bölgede, TOKİ tarafınca hayata geçirilen 65 bin konutluk proje, sağladığı sosyal imkanlar, doğa ile iç içe olan yeşil alanları ve şehir planlaması olarak oldukça avantajlı bir bölge.

2- Zekeriyaköy, önemli yerlere olan yakınlığı ile avantaj sağlayan bölgeler arasında yerini alıyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’na yakın olmasının yanı sıra, Maslak İş Merkezi ile de mesafesi az olan bölge, konut yatırımı için ilk tercihler arasında yer alabilir.

3- Maltepe Kurtköy, Anadolu yakasındaki yatırımlar arasında, son dönemlerde kendini göstermiş bölgeler arasında yer alıyor. Avrupa yakasında bulunan arsaların gerektiği kadar olmaması ve Kadıköy’deki kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki çalışmalar dolayısı ile bu bölgedeki konutlar rağbet görüyor. Ayrıca Kadıköy-Pendik hattı da söz konusu bölge için bir avantaj sağlıyor.
 
İzmir’deki Gözde Yatırımlık Bölgeler

1- Mavişehir, il genelindeki kıyı kullanımını arttırmaya yönelik projelerin çoğalması ile ilk tercihler arasında yer alan bir bölge haline geliyor. Sağladığı avantajlar ise, yeni iskelelerin yapılmasına yönelik çalışmaların başlatılıyor olması, Göztepe-Karataş-Alaybey ve Bostanlı’da semt marinalarının yapılacak olması ve Alaybey-Mavişehir tramvayının beklenmesi olarak sıralanıyor.

2- Bayraklı, bölge genelinde çalışmalara geçilen konut projelerinin sayısının artması ile fiyatların ve taleplerin çoğalmasına neden olacak bölgeler arasında yer alıyor.

3- Bornova, sağladığı ulaşım olanakları ile değerlenen bölgeler arasında yer alıyor. Avantajları arasında, Ege Üniversitesi-Evka3 metro hattı için yeni bağlantı düzeni ve Bornova-Bayraklı tramvay projesi yer alıyor.

Ankara’daki Gözde Yatırımlık Bölgeler

1- Eskişehir Yolu-Ümitköy-Çayyolu-Bağlıca Aksı, sağladığı sosyal imkanların yanı sıra, yeni yeni hayata geçen konut projeleri, üniversiteler ve barındırdığı bürokratik kuruluşlarla da değerlenen bölgelerden olan Eskişehir yolu, Ankara’nın güney batısında yer alıyor.

2- İncek, trafik sorunlarının olmaması ile büyük avantajlar sağlayan bölgede, yakın zamanda hayata geçen konut projeleri ve rezidanslar da oldukça dikkat çekiyor.
Bursa’daki Gözde Bölgeler

1- Balat, son zamanlarda yapılan konut projeleri ile dikkat çeken bölgelerden bir diğeri oluyor. Ayrıca marka firmaların bu bölgeyi tercih etmesi de, bölgeyi değerli kılıyor.

2- Altınşehir, gözde bölgeler arasında yer almasının en büyük sebeplerinden birisi de sağladığı sosyal imkanlar oluyor. Halen devam etmekte olan iş merkezi ve alışveriş merkezi projeleri ile büyük avantajlar sağlıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz