Konuta yatırım yapmak isteyen kişilerin en çok dikkate aldıkları verilerin başında yer alan amortisman süreleri açıklandı. Açıklanan son verilere göre İstanbul’da konuta yapılan y

Yatırımlık Konutlarda En Hızlı Amortisman Gaziosmanpaşada Yaşandı
Konuta yatırım yapmak isteyen kişilerin en çok dikkate aldıkları verilerin başında yer alan amortisman süreleri açıklandı. Açıklanan son verilere göre İstanbul’da konuta yapılan yatırımda geri dönüş süresi en düşük 19 en yüksek 32 yıl oldu. 2+1 ve 3+1 daire tipi dikkate alındığında konut amortisman süresi en düşük ilçe Gaziosmanpaşa oldu. 
Endeksa Araştırma Verileri Dikkat Çekti 
Satın alınan konutun kiraya verilmek sureti ile satın alma bedelini karşılama süresi olarak belirlenen amortisman süresi aynı zamanda konut yatırımcılarının en çok dikkat ettikleri veriler arasında bulunmaktadır. Amortisman süresi ise konut tipi, lokasyonu ve özellikleri gibi pek çok etkene bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle yatırımlık daire satın almak isteyen kişilerin bu verilere son derece dikkat etmeleri gerekiyor. Endeksa.com tarafından açıklanan verilere göre İstanbul’da geri dönüş süreleri incelendiğinde 2+1 daire tiplerinde amortisman süresi 19 ile 31 yıl arasında değişiyor. 
3+1 Konutlarda Amortisman Süresi Yükseliyor 
2+1 daire tiplerinde amortisman süresi daha kısa olurken 3+1 daire tiplerinde amortisman süresi 21 ile 32 yıl seviyesine yükseliyor. Gaziosmanpaşa amortisman süresi dikkate alındığında yatırımın en kısa sürede döndüğü İstanbul ilçesi oldu. Kadıköy geri dönüş süresi incelendiğinde 2+1 dairelerde 26 yıl, 3+1 dairelerde ise 32 yıllık ortalama ile dikkat çekerken Üsküdar ise 2+1 dairelerde 24 yıllık, 3+1 dairelerde ise 29 yıllık geri dönüşüm süresi bulunuyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.