Emlak Satışlarını Baharda Uçuşa Geçirecek 4 Öneri

Havaların ısınması ile beraber taşınmaz alım ve satımları ile kiralama işlemlerinde bariz bir şekilde yükseliş yaşanmaya başladı. Yaşanan bu talep artışını karşılamak isteyen emlakçıların ise oluşan pastadan en büyük payı almak adına mutlaka bazı noktalara dikkat etmeleri ve kendilerini yeni sezona iyi bir şekilde hazırlamaları gerekiyor. İşte satışlarını arttırmak ve rakiplerinizi geride bırakmak için kullanabileceğiniz bazı yöntemler,

İlan Listenizi Güncelleyin

Bahar ayına giriş yaptığımız bu günlerde ilk olarak yeni sezona listenizi yenileyerek başlayın. İlan listenizde yer alan taşınmazların güncel durumlarını kontrol edin ve satılan ya da kiralanan varsa bunları listenizden çıkarın. Uzun zamandır elinizde bulunan taşınmazlar varsa bunların neden hala satılamadığını ya da kiralanmadığı hususunu değerlendirin. İlanlara eklediğiniz resimleri ve metinleri gözden geçirerek gerekirse yenileyin.

Gayrimenkullerin Özelliklerini Öne Çıkarın

Pazarlamasını üstlendiğiniz taşınmazların tüm özelliklerini dikkatle inceleyin. Havuz, bahçe ve teras balkon gibi tüm taşınmazlarda standart olarak bulunmayan artı özellikler bulunuyorsa bunları öne çıkarın. Özellikle de bu alanların fotoğraflarını çekin ve ilanınıza ekleyin.

Fiyatlandırmaları Doğru Yapın

Bir taşınmazın satılması ya da kiralanması direkt olarak fiyatlandırma ile alakalıdır. Doğru fiyatlandırma kısa sürede satışı / kiralamayı garanti altına alır.

Yüksek Rekabeti Göz Ardı Etmeyin

Oluşan yüksek rekabetten kolay bir şekilde sıyrılmak için mutlaka müşteri portföyünüzü genişletin. Çalıştığınız bölgede yer alan taşınmazları sürekli olarak takip edin. Kiralık ya da satılık olan taşınmazları kendi portföyünüze dahil etmeye çalışın.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz