Yazın Ev Almanın / Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Okulların kapanması ile beraber satılık ya da kiralık konut arayan kişilerin sayılarında büyük bir artış olurken bu da emlak sektörünün hareketlenmesine neden olur. Aradıkları evi bulmak isteyen kişiler için büyük bir yarış başlarken evlerini kiralamak ya da satmak isteyen kişiler için de oldukça avantajlı bir dönem başlar. Peki, yaz döneminde ev almanın sağlayacağı avantajlar nelerdir?

İlana Çıkan Konut Sayısı Artar

Yaz döneminde arayışa çıkmanın en büyük faydası kesinlikle ilana çıkan konut sayısının oldukça artmasıdır. Bu da karar verme aşamasında size çok daha fazla seçenek sunulması anlamına gelir. Seçenekler fazla olduğu için talep etmiş olduğunuz özelliklere sahip olan konutu bulmanız daha da kolaylaşır. Konut arayışına başlamadan hemen önce bütçenizi belirlemeniz ve olmazsa olmazlarınız arasında yer alan özellikleri sıraladığınız bir liste oluşturmanız bu ilanlar arasından karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

Rekabet Arttığı İçin Fiyatlar Düşer

Satışa çıkan ya da kiralık ilanı oluşturulan taşınmaz sayısı rekor oranda arttığı için satışa ya da kiraya çıkan kişiler arasında da gizli bir rekabet oluşur. Özellikle de taşınmazını acil olarak elinden çıkarmak isteyen kişiler yaşanan bu rekabet ortamında taşınmazını kısa sürede satmak için fiyatta indirime gitmeyi tercih eder. Yine ilana çıkan taşınmaz sayısı çok fazla olduğu için kişinin kendi bütçesine en uygun seçeneği belirlemesi de mümkündür.

Yaz Döneminde Taşınmak Daha Kolaydır

Yaz mevsiminde taşınmak kış mevsimine oranla çok daha kolaydır. İş yoğunluğunun azalması ve okulların kapanması ile taşınma işine ayırabileceğiniz zaman artarken gün ışığı saatinden yararlanma süreniz de daha uzun olduğu için işlerinizi yapmak için daha fazla zaman bulursunuz.

Komşularınızla Tanışarak Muhitiniz Hakkında Bilgi Alabilirsiniz

Taşınacağınız yer hakkında bilgi almak isterseniz yaz dönemi bunun için mükemmeldir. Taşınmazın bulunduğu muhiti önceden ziyaret ederek muhit hakkında fikir edinebilir, olası komşularınızla tanışarak bir ön izlenim oluşturabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz