Yazlık Alırken Konumun Önemi

Bahar ve yaz aylarının da gelmesi ile birlikte konut satın almak isteyen kişiler artıyor ve sektör haliyle hareketleniyor. Yazlık fiyatlarını etkileyen birçok unsurun bulunması ile birlikte yazlık almak isteyen kişilerin de dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.

Yazlığın Konumunun Önemi

Satın alınmak istenen yazlığın konumu, sosyal imkanlara olan yakınlığı ve sağladığı ulaşım olanakları oldukça önemlidir. Satın alan kişinin sadece oturduğu süre boyunca değil, elden çıkarmak istediği zaman da konum oldukça önemli bir rol oynuyor. Kolay ulaşım, yol bağlantılarının sağlanmış olması, hastane, okul, alışveriş merkezi gibi yerlere yakın olması hem kişinin orada bulunduğu süre içerisinde hem de yazlığı satmak istediği süreçte büyük kolaylık sağlıyor.

Yazlığı Kısa Süreli Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yılın sadece belli bir süresini yazlıkta geçirmek isteyenlerin tercihleri daha sessiz, sakin ve kalabalıktan uzak yerler olsa da hastane ve alışveriş merkezi gibi alanlara yakın olması her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Böylece yılın sadece birkaç haftasını orada geçirecek olan kişi, bu süreci çok daha keyifli ve kolay geçirebilir.

Yazlığın Fiyatını Etkileyen Unsurlar

Yazlık fiyatları, yazın en hareketli olduğu dönemlerde artış gösterirken, sonbahar ve kış aylarında çok daha avantajlı oluyor. Bu yüzden yazlık almak isteyenlerin kış aylarında karar vermesi onlar için çok daha karlı oluyor.

Konut sahibi olmak isteyenler, yaşanan büyük depremlerden sonra çok daha bilinçli davranıyor. Deprem yaşanmadan önce sadece estetik görünüm aranırken, artık zeminin sağlamlığı, deprem yönetmeliğine uygun olup olmaması, inşaat kalitesi ve gerekli belgelerin bulundurulması önemli unsurlar olarak yer alıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz