Yazlık Almak İçin En Uygun İkinci Ülke: Türkiye

Avrupa Birliği’nden ayrılma sürecine giren İngiltere ile birlikte sterlin zayıflarken, TL’nin de değer kaybının yükselmesi, Türkiye’de tatil yapmak isteyen İngilizler için oldukça harika bir fırsat haline geldi.

İngiliz danışmanlık şirketi olan Fairfx tarafından hazırlanmış olan endekse göre, yazlık almak için uygun olan ülkeler sıralamasında Türkiye ikinci sırada, Bulgaristan’ın ardında yer alıyor. Listenin başını çeken Bulgaristan’da yazlık fiyatları 91 bin sterlin iken Türkiye’de fiyat 104 bin sterlin yani 481 bin TL civarında oluyor. Türkiye’nin ardından gelen Yunanistan’da yazlık fiyatları 119 bin sterlin ve İngiltere’nin komşusu olan İrlanda’daki yazlık fiyatları ise 125 bin sterlin civarında oluyor. Genel olarak İngilizler tarafından emeklilik dönemlerinde tercih edilen Portekiz’deki yazlık fiyatları 218 bin sterlin civarında seyrediyor. İspanya’daki yazlık fiyatları 235 bin sterlin, Fransa’daki yazlık fiyatları ise 464 bin sterline kadar çıkabiliyor.

İngilizlere döviz konusunda danışmanlık yapan Fairfx şirketinin CEO’su Ian Strafford-Taylor, yaptığı açıklamalar ile yazlık alınırken dikkat edilmesi gereken tek noktanın fiyat olmadığını, tatil yapılacak olan ülkedeki diğer imkanlara da göz atmak gerektiğini belirtti. Söz konusu imkanlar, günlük ihtiyaçların giderilmesi ve ulaşım gibi detaylar iken,  “Hem siyasi hem de ekonomik durumu göz önünde bulundurmak bu emlağın iyi bir uzun vadeli yatırım olup olmadığına karar vermekte yardımcı olacaktır”  şeklindeki açıklamalar ile ülkenin durumunu da inceleyerek yatırım konusunda fikir edinilebileceğini belirtti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz