Bahar ve yaz ayları, konut edinmek isteyenlerin arttığı ve sektörün hareketli olduğu dönemler arasına giriyor. Yazlık fiyatlarını etkileyen birçok unsur bulunuyor ve kullanıcılar

Yazlık Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar
Bahar ve yaz ayları, konut edinmek isteyenlerin arttığı ve sektörün hareketli olduğu dönemler arasına giriyor. Yazlık fiyatlarını etkileyen birçok unsur bulunuyor ve kullanıcılar genel olarak kış aylarında yazlık satın alarak daha uygun bir fiyata işlemini gerçekleştirebiliyor.
Yazlık Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar
Yazlık fiyatları, yazın en hareketli olduğu dönemlerde artış gösterirken, sonbahar ve kış aylarında çok daha avantajlı oluyor. Bu yüzden yazlık almak isteyenlerin kış aylarında karar vermesi onlar için çok daha karlı oluyor. 
Konut sahibi olmak isteyenler, yaşanan büyük depremlerden sonra çok daha bilinçli davranıyor. Deprem yaşanmadan önce sadece estetik görünüm aranırken, artık zeminin sağlamlığı, deprem yönetmeliğine uygun olup olmaması, inşaat kalitesi ve gerekli belgelerin bulundurulması önemli unsurlar olarak yer alıyor. 
Yazlıklardan Kar Elde Etmek
Marmara bölgesinde, ülkemizin en öne çıkan şehirlerinden biri olan İstanbul, hem ülkemizdeki hem de yurtdışındaki gayrimenkul yatırımcıları için gözde şehirler arasında yer alıyor. İstanbul’un gözde, lüks yerlerinde yazlık almak oldukça karlı bir yatırım olabilir. Bunun yanı sıra İzmir, Antalya ve Muğla gibi şehirler de yatırım yapmak için uygun olan şehirler olarak sıralanıyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.