Yazlık Fiyatları El Yakıyor

Yaz aylarının gelmesi ve sezonun açılması ile yazlıklara olan talepler artmaya başladı. Yazlık fiyatları, Çeşme’de 7 bin TL ve 10 bin TL arasında, Bodrum’da 12 bin TL’ye kadar çıkıyor iken Edremit’te ise metrekaresi bin 500 TL’ye yazlık bulunabiliyor.

Bodrum’da 12 Bin TL’ye Kadar Çıkabiliyor

Yaz aylarına girilmesi ile birlikte iş stresinden, şehrin kalabalığından, yorgunluktan bıkanlar için yazlık sahibi olmak ihtiyaçlar arasında yerini alıyor. Birçok yazlık projesine ev sahipliği yapan Bodrum’daki yazlık fiyatları, denize yakın olması, site içinde olup olmaması, binan yaşı ve konumu gibi kriterlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Bölgede satılık yazlıkların metrekare başına fiyatları 6 bin TL ve 12 bin TL arasında seyrediyor. Sezonluk kiralamak isteyenler için aylık kira fiyatı ortalama olarak 3 bin TL’den başlıyor.

Sezonluk Kira Fiyatları 25 Bin TL

Çeşme’de bulunan yazlıkların fiyatları konumuna ve proje özelliklerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Yazlığın geniş bahçe kullanımlı, müstakil havuzlu ve site içerisinde olması durumunda genel olarak 4+1, 150 – 250 metrekarelik kullanım alanı mevcut oluyor. Çeşme’deki yazlıkların metrekare fiyatı 7 bin TL ve 10 bin TL arasında oluyor. Fakat sezonluk kira fiyatları oldukça yüksek oluyor. Alaçatı’daki sezonluk yazlık kira fiyatları 25 bin TL ve üzerinde oluyor.

EVA Gayrimenkul Değerleme Direktörü Filiz Akkaya, “Bu alanlarda daha çok ikiz villalar inşa ediliyor. Metrekare fiyatları da 5 bin ila 8 bin lira arasında değişiyor. Alaçatı’nın çarşısı ve Alaçatı- port bölgesinde ise fiyatlar 7 bin ila 12 bin aralığında. Aya Yorgi Koyu ve Ilıca Plajı, gibi bölgelerde yapılan projelerde ise metrekare fiyatı 10 bin ila 15 bin liraya çıkıyor” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz