Yazlık Ev Talebi Artıyor

Yaz aylarının gelmesi ve artık sıcak havaların iyiden iyiye kendini hissettirmesi ile beraber insanların tatil planları yapması da daha sık görülebilir bir durum olmaya başlamış durumda. Tatil planı yapan insanlar genel olarak otel ve yazlık evleri tercih ederken özellikle dönemsel olarak kiralık mülk arayanların sayısı da oldukça fazla gibi gözüküyor. Hem deniz kenarı, hem oksijeni bol hem de rahat bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği yazlık evler bazı il ve ilçelerde daha çok ön plana çıkmaya da başladı.

Yazlık İçin En Çok Hangi İl ve İlçeler Tercih Ediliyor?

2018 senesinde yer alan verilere göre yazlık ev alma veya kiralama anlamında ilk sırada yer alan ilçe Didim olarak gözler önüne seriliyor. Bodrum, Kuşadası, Balıkesir, Çeşme, Foça, Çanakkale, Mersin de tatil planı yapanların il ve ilçe anlamında tercih ettiği konumlardan bazıları olarak dikkat çekiyor. Tabi ki yazlık ev arayan vatandaşların dikkat ettiği önemli hususlardan bir tanesi de bu evlerin maliyetleri oluyor. Özellikle satın almak isteyenlerin veya sıfırdan ev yaptırmak isteyenlerin inşaat maliyetlerine de önem verdiği karşımıza çıkan bir durum. Metrekare fiyatı olarak 1.487 TL ile beraber bu alanda en düşük maliyet Mersin ilinde yer alıyor. Bodrum ve Çeşme yöresinde bulunan yazlık evler ise 5 bin 193 liralık metrekare fiyatları ile en yüksek tatil bölgelerinden.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz